Wesele i  ślub - Portal weselny - Porady, ciekawostki, baza firm.
6 kwietnia 2020, Adama, Ady, Ireneusza
STRONA GŁÓWNA REKLAMA REGULAMIN PRACA KONTAKT PARTNERZY NEWSLETTER
ARTYKUŁY
moda ślubna
wydarzenia
prasa ślubna
formalności
obyczaje
organizacja wesela
koszty ślubu
wieczór kawalerski
wieczór panieński
podróż poślubna
księga imion
ciekawostki
kulinarnie
zabawy weselne
sondaże

BAZA FIRM
suknie ślubne
akcesoria ślubne
bielizna ślubna
catering
cukiernie
dekoracje weselne
fotografia
garnitury
jubilerzy; biżuteria
konsultanci ślubni
kwiaciarnie
limuzyny
noclegi
obuwie ślubne
oprawa muzyczna
podróż poślubna
prezenty ślubne
przewóz gości
restauracje
salony fryzjerskie
salony kosmetyczne
szkoły tańca
trunki i napoje
videofilmowanie
zaproszenia
USC

GALERIE śLUBNE
Suknie ślubne
Garnitury
Bielizna
Limuzyny
Biżuteria
Fotografia ślubna
Bukiety ślubne

OGŁOSZENIA
sprzedam
kupię
dam zamienię

Lista prezentów ślubnych

Goście zaproszeni na ślub i wesele mają zawsze ten sam problem: jaki prezent kupić? Młodzi natomiast martwią się, aby wręczone im prezenty się nie powtórzyły. Obecnie coraz więcej osób unika tego kłopotu, obdarowując młodych kopertą.

Zdania na temat tego rodzaju prezentu ślubnego są podzielone. Jedni chcą pieniądze, gdyż wówczas mogą kupić sobie wymarzone lub najbardziej potrzebne przedmioty. Inni z kolei wolą mieć pamiątkę.

Jako prezent ślubny można wręczać właściwie wszystko. Najczęściej są to przedmioty gospodarstwa domowego, ale coraz bardziej popularne stają się na przykład wyroby artystyczne.

Ostatnio nastała moda na tzw. listy prezentów. Narzeczeni organizując ślub i wesele tworzą spis swoich wymarzonych prezentów ślubnych. Często do listy tej dołączone są adresy sklepów, w którym można dokonać zakupu.

Jest to rozwiązania praktyczne i optymalne. Można uniknąć powtarzania się prezentów a młodzi małżonkowie dostaną to, co jest im potrzebne. Rozwiązanie to jest dobre również dla zaproszonych gości, gdyż nie muszą już dopytywać się co kupić, "biegać" po sklepach, szukać niezwykłych rzeczy, które mogą okazać się nie potrzebne.

Lista prezentów ślubnych staje się coraz bardziej powszechna, aczkolwiek nie przez wszystkich akceptowana. Zdarza się, że niektórzy goście nie podejdą do tego pomysłu z entuzjazmem. Dlatego też zawsze powinniśmy pozostawić im alternatywę przy wyborze rodzaju prezentu.

Warto więc, aby narzeczeni zastanowili się nad tym pomysłem. Lista prezentów daje możliwość podarowania przedmiotów potrzebnych i wymarzonych, a uniknięcia nietrafnych i powtarzających się. Daje pewność, że obdarowani będą z nich bardzo zadowoleni.

Artykuł zamieszczony dzięki uprzejmości serwisu www.we-dwoje.pl
Strona: 1

<- Wstecz Do góry