Wesele i  ślub - Portal weselny - Porady, ciekawostki, baza firm.
12 grudnia 2018, Adelajdy, Aleksandra, Dagmary
STRONA GŁÓWNA REKLAMA REGULAMIN PRACA KONTAKT PARTNERZY NEWSLETTER
ARTYKUŁY
moda ślubna
wydarzenia
prasa ślubna
formalności
obyczaje
organizacja wesela
koszty ślubu
wieczór kawalerski
wieczór panieński
podróż poślubna
księga imion
ciekawostki
kulinarnie
zabawy weselne
sondaże

BAZA FIRM
suknie ślubne
akcesoria ślubne
bielizna ślubna
catering
cukiernie
dekoracje weselne
fotografia
garnitury
jubilerzy; biżuteria
konsultanci ślubni
kwiaciarnie
limuzyny
noclegi
obuwie ślubne
oprawa muzyczna
podróż poślubna
prezenty ślubne
przewóz gości
restauracje
salony fryzjerskie
salony kosmetyczne
szkoły tańca
trunki i napoje
videofilmowanie
zaproszenia
USC

GALERIE śLUBNE
Suknie ślubne
Garnitury
Bielizna
Limuzyny
Biżuteria
Fotografia ślubna
Bukiety ślubne

OGŁOSZENIA
sprzedam
kupię
dam zamienię

Jak wybrać obrączki

PIERŚCIONKI  ZARĘCZYNOWE

Brylant, czyli diament o szlifie brylantowym, większość z nich powstała setki lat temu. Efekt świetlny, który wywołują czynią z nich małe piramidy blasku. Nic nie równa się magii brylantów.

pierścionek zaręczynowy pierścionek zaręczynowy
Grafit. Grafit.

Pierścionek zaręczynowy – wyjątkowa chwila wymaga czegoś wyjątkowego. Aktualnie są bardzo popularne pierścionki z brylantem, który często jest osadzony w zgrabnym koszyku. Niezwykle oryginalna jest
pierścionek zaręczynowy
Grafit
forma splecionych ze sobą dwóch obrączek. Markiza-ten wzór jest bardzo elegancki a zarazem emanujący ciepłem i spokojem.  Bardzo nowoczesne i oryginalne są też pierścienie z innymi kamieniami naturalnymi: szmaragdami, szafirami, topazami czy rubinami. Nowoczesny wzór to np. bagieta topazu osadzona wzdłuż szyny a po obu stronach diamenty.

W wielu pracowniach oprócz dostępnych wzorów można wykonać pierścienie na zamówienie, stworzyć nowy wzór, który będzie jedyny i niepowtarzalny. Do każdego wzoru można stworzyć przywieszkę i kolczyki.

WYBÓR OBRĄCZEK

Złota obrączka jest symbolem szlachetnych i trwałych uczuć, a jej okrągły kształt wyraża niekończącą się miłość. Narzeczeni pragną zwykle, aby ich obrączki były do siebie podobne - w ten sposób krążki ze szlachetnego metalu jeszcze mocniej symbolizują jedność, jaką para staje się po ślubie.

Większość biżuterii ma służyć podkreśleniu urody, stylu czy charakteru osoby, która ją zakłada. Obrączki natomiast dodatkowo powinny odznaczać się większą trwałością i praktycznością w użytkowaniu, ponieważ są noszone na co dzień i mają służyć całe życie.

Wybierając obrączki ślubne musimy kierować się przede wszystkim gustem i upodobaniem. Dobrze też, żeby obrączka ładnie komponowała się z pierścionkiem zaręczynowym na dłoni Panny Młodej.

Istotna jest również cena. Na komplet obrączek Para Młoda musi przeznaczyć kwotę od ok. 250 zł do ok. 1200 zł. Wybór obrączek jest ogromny. Możemy zdecydować się na obrączki: klasyczne (wypukłe i płaskie), łączone z dwóch lub trzech kolorów złota, matowe oraz wzorzyste. Zaleta klasycznych obrączek jest duża praktyczność. Można je powiększać lub zmniejszać nawet o 4 rozmiary.
obrączki
www.olszar.pl

Para Młoda o bardziej wymagających gustach zdecyduje się na obrączki z dwóch lub trzech kolorów złota. Różne odcienie złota uzyskuje się poprzez dodanie w odpowiednich proporcjach innych metali, takich jak srebro, miedź czy pallad w odpowiednich proporcjach.

Ostatnio coraz większą popularnością cieszy się białe złoto. Biały kolor może różnić się drobnym odcieniem w zależności od producenta. Tak jest również w przypadku żółtego złota które może być bardzo jasne - słomkowe lub nawet lekko czerwone - podobnie jest z białym zlotem niektóre wyroby mogą mięć delikatna poświatę o lekko żółtym zabarwieniu. Właściwości fizyczne i chemiczne obrączek z białego złota nie różnią się od klasycznych obrączek żółtych.

Prawdziwe obrączki dwu i trójkolorowe są droższe od obrączek jednokolorowych, poza tym mają pewną wadę - w razie potrzeby można je powiększać tylko w profesjonalnym zakładzie jubilerskim, w przeciwnym wypadku istnieje ryzyko ich uszkodzenia.

Powszechnie stosowaną metodą podkreślania koloru białego złota lub dodawania bardzo małych elementów w biżuterii z żółtego złota jest rodowanie złota, czyli pokrywanie warstwą rodu. Nie zmienia to w żaden sposób wartości przedmiotu i nie wpływa na jego jakość a klient powinien być informowany o tym, że przedmiot został rodowany. Nigdy nie pokrywa się rodem żółtych obrączek gdyż mija się to z celem. Rod z żółtej obrączki szybko się zetrze natomiast nie ma problemu z kolczykami czy zawieszkami a nawet drobnymi elementami w pierścionkach.

Radzimy, aby wyborem obrączek zająć się nawet 3 miesiące przed planowaną ceremonią ślubną. Należy się liczyć z faktem, że ich rozmiar przy zakupie będzie dopasowywany, a później może konieczna okazać się korekta rozmiaru.

Najpóźniej do kupna obrączek należy przystąpić miesiąc przed ślubem.

Znajdź swoje wymarzone obrączki w naszej bazie firm w dziale jubilerzy.
Strona: 1

<- Wstecz Do góry