PIERŚCIONKI ZARĘCZYNOWEBrylant, czyli diament o szlifie brylantowym, większość z nich powstała setki lat temu. Efekt świetlny, który wywołują czynią z nich małe piramidy blasku. Nic nie równa się magii brylantów.
Pierścionek zaręczynowy – wyjątkowa chwila wymaga czegoś wyjątkowego. Aktualnie są bardzo popularne pierścionki z brylantem, który często jest osadzony w zgrabnym koszyku. Niezwykle oryginalna jest
forma splecionych ze sobą dwóch obrączek. Markiza-ten wzór jest bardzo elegancki a zarazem emanujący ciepłem i spokojem. Bardzo nowoczesne i oryginalne są też pierścienie z innymi kamieniami naturalnymi: szmaragdami, szafirami, topazami czy rubinami. Nowoczesny wzór to np. bagieta topazu osadzona wzdłuż szyny a po obu stronach diamenty.
W wielu pracowniach oprócz dostępnych wzorów można wykonać pierścienie na zamówienie, stworzyć nowy wzór, który będzie jedyny i niepowtarzalny. Do każdego wzoru można stworzyć przywieszkę i kolczyki.
WYBÓR OBRĄCZEKZłota obrączka jest symbolem szlachetnych i trwałych uczuć, a jej okrągły kształt wyraża niekończącą się miłość. Narzeczeni pragną zwykle, aby ich obrączki były do siebie podobne - w ten sposób krążki ze szlachetnego metalu jeszcze mocniej symbolizują jedność, jaką para staje się po ślubie.
Większość biżuterii ma służyć podkreśleniu urody, stylu czy charakteru osoby, która ją zakłada.
Obrączki natomiast dodatkowo powinny odznaczać się większą trwałością i praktycznością w użytkowaniu, ponieważ są noszone na co dzień i mają służyć całe życie.
Wybierając
obrączki ślubne musimy kierować się przede wszystkim gustem i upodobaniem. Dobrze też, żeby
obrączka ładnie komponowała się z pierścionkiem zaręczynowym na dłoni Panny Młodej.
Istotna jest również cena. Na komplet
obrączek Para Młoda musi przeznaczyć kwotę od ok. 250 zł do ok. 1200 zł. Wybór obrączek jest ogromny. Możemy zdecydować się na obrączki:
klasyczne (wypukłe i płaskie),
łączone z dwóch lub trzech kolorów złota,
matowe oraz
wzorzyste. Zaleta klasycznych
obrączek jest duża praktyczność. Można je powiększać lub zmniejszać nawet o 4 rozmiary.
Para Młoda o bardziej wymagających gustach zdecyduje się na obrączki z dwóch lub trzech kolorów złota. Różne odcienie złota uzyskuje się poprzez dodanie w odpowiednich proporcjach innych metali, takich jak srebro, miedź czy pallad w odpowiednich proporcjach.
Ostatnio coraz większą popularnością cieszy się
białe złoto. Biały kolor może różnić się drobnym odcieniem w zależności od producenta. Tak jest również w przypadku żółtego złota które może być bardzo jasne - słomkowe lub nawet lekko czerwone - podobnie jest z białym zlotem niektóre wyroby mogą mięć delikatna poświatę o lekko żółtym zabarwieniu. Właściwości fizyczne i chemiczne obrączek z
białego złota nie różnią się od klasycznych obrączek żółtych.
Prawdziwe
obrączki dwu i trójkolorowe są droższe od obrączek jednokolorowych, poza tym mają pewną wadę - w razie potrzeby można je powiększać tylko w profesjonalnym zakładzie jubilerskim, w przeciwnym wypadku istnieje ryzyko ich uszkodzenia.
Powszechnie stosowaną metodą podkreślania koloru białego złota lub dodawania bardzo małych elementów w biżuterii z żółtego złota jest rodowanie złota, czyli pokrywanie warstwą rodu. Nie zmienia to w żaden sposób wartości przedmiotu i nie wpływa na jego jakość a klient powinien być informowany o tym, że przedmiot został rodowany. Nigdy nie pokrywa się rodem żółtych obrączek gdyż mija się to z celem. Rod z żółtej obrączki szybko się zetrze natomiast nie ma problemu z kolczykami czy zawieszkami a nawet drobnymi elementami w pierścionkach.
Radzimy, aby wyborem obrączek zająć się nawet 3 miesiące przed planowaną ceremonią ślubną. Należy się liczyć z faktem, że ich rozmiar przy zakupie będzie dopasowywany, a później może konieczna okazać się korekta rozmiaru.
Najpóźniej do kupna obrączek należy przystąpić
miesiąc przed ślubem.
Znajdź swoje wymarzone obrączki w naszej bazie firm w dziale
jubilerzy.