Wesele i ślub - Portal weselny - Porady, ciekawostki, baza firm.
5 sierpnia 2020, Emila, Karoliny, Stanisława
STRONA GŁÓWNA REKLAMA REGULAMIN PRACA KONTAKT PARTNERZY NEWSLETTER
ARTYKUŁY
moda ślubna
wydarzenia
prasa ślubna
formalności
obyczaje
organizacja wesela
koszty ślubu
wieczór kawalerski
wieczór panieński
podróż poślubna
księga imion
ciekawostki
kulinarnie
zabawy weselne
sondaże

BAZA FIRM
suknie ślubne
akcesoria ślubne
bielizna ślubna
catering
cukiernie
dekoracje weselne
fotografia
garnitury
jubilerzy; biżuteria
konsultanci ślubni
kwiaciarnie
limuzyny
noclegi
obuwie ślubne
oprawa muzyczna
podróż poślubna
prezenty ślubne
przewóz gości
restauracje
salony fryzjerskie
salony kosmetyczne
szkoły tańca
trunki i napoje
videofilmowanie
zaproszenia
USC

GALERIE śLUBNE
Suknie ślubne
Garnitury
Bielizna
Limuzyny
Biżuteria
Fotografia ślubna
Bukiety ślubne

OGŁOSZENIA
sprzedam
kupię
dam zamienię

Jak zorganizować wieczór panieński lub kawalerski?

Utworzony stereotyp wieczorów kawalerskich i panieńskich sprawił, że niewyobrażalne stało się spędzenie go w innym miejscu jak klub, i to czasem klub nocny ze striptizem. Jak jednak sprawić, by ten stereotyp przestał funkcjonować i by ożywić ten wieczór?

Na samym początku musimy pomyśleć, kto ma organizować wieczór kawalerski bądź panieński. W tradycji to właśnie świadek bądź świadkowa urządza taką imprezę. Jeżeli zostaliśmy wybrani na organizatorów, to musimy zapoznać się z kilkoma ważnymi radami, które pomogą w przygotowaniach. A jeżeli sami, jako Para Młoda, zostaliśmy i z tym problemem, to także poniższe rady przydadzą się w określeniu charakteru wieczoru.
Czym zatem powinniśmy się kierować, będąc osobą odpowiedzialną za organizacje ostatniej imprezy stanu wolnego? Pomoże w tym odpowiedź na kilka pytań:

 • Jaką jest osobą bohater/bohaterka wieczoru?
 • Czym interesuje się osoba, dla której organizujemy ten wieczór?
 • Kogo mamy zaprosić i jaki mamy budżet na tą imprezę?
 • Kiedy urządzić taki wieczór?
 • Ile mamy czasu na urządzenie imprezy?
 • Gdzie imprezę organizujemy i w jakim stylu?
 • Odpowiedź na to pytanie pozwoli nam uniknąć błędu podczas organizowania np. wieczoru niespodzianki. Jeśli mamy do czynienia z osoba skrytą, nieśmiałą to zorganizowanie dla niej wieczoru ze striptizem może być lekką przesadą, bo wprawi bohatera wieczoru w zakłopotanie. Natomiast osobie energicznej, pomysłowej i odważnej urządzenie spokojnego wieczoru w domu na pewno nie będzie na rękę. Musimy zatem dostosować rodzaj imprezy, miejsce, charakter i wszelkie niespodzianki do osoby, byśmy nie zamienili przyjemnego wieczoru w niezapomniany koszmar.
 • Określenie zainteresowań pomoże nam ustalić, jaką formę zabawy przyjmiemy. Wiadomości o tym, jaką jest osobą bohater wieczoru i czym się interesuje, daje nam już pewne pole do działania. Jeśli mamy do czynienia z artystą możemy zorganizować mu imprezę w stylu bohemy lat 20 tych, a fana sportu zaprośmy na wieczór ekstremalny, poświęcony zdobywaniu nowych doświadczeń.
 • Kiedy mamy już zawężony krąg działania, musimy go jeszcze zawęzić określając budżet naszej imprezy. Zastanówmy się kogo można zaprosić na tą imprezę. Poprośmy o podanie nam listy gości- będziemy mieć pewność, że nikogo nie pominiemy, a niechciane osoby nie znajdą się na wieczorze kawalerskim/panieńskim. Porozmawiajmy z tymi osobami i ustalmy z nimi budżet imprezy. Pamiętajmy, że musimy brać pod uwagę, że nie każdego będzie stać na złożenie się po 300 zł na imprezę. Porozmawiajmy o tym z potencjalnymi gośćmi imprezy i ustalmy, ile każdy z nich może wydać na ten cel.
 • Wybór miejsca i czasu imprezy musi być przede wszystkim skonsultowany ze wszystkimi uczestnikami. Ale nie zapomnijmy o Pannie Młodej\ Panu Młodym. W końcu to ich wielki wieczór i to od nich zależy, kiedy zorganizujemy imprezę. W przypadku wieczoru- niespodzianki musimy podstępem uzyskać informacje o wolnych wieczorach od Państwa Młodych lub ich rodzin.
 • Znając już wszystkie informacje na powyższe pytania możemy zacząć działać. Teraz zostaje nam tylko określenie formy imprezy i związane z nią czynności, jak np. wynajęcie sali, zamówienie samochodu limuzyny, zamówienie tortu, fotografa, wybór prezentu itd. Oczywiście zachęcam, byście do organizacji tego wieczoru zaprosili, o ile to możliwe, wszystkich uczestników imprezy. Możecie się podzielić obowiązkami, dzięki czemu będziecie mieć gwarancję, że wszystko zostanie załatwione i nic nie umknie waszej uwadze.

Odpowiedzi na te pytanie pomogą wam wybrać styl imprezy, miejsce a także sprawić, by osoby, dla których tą imprezę robimy, będą dobrze się czuły na własnym wieczorze. Pamiętajmy jednak, by zawsze dobierać miejsce, styl imprezy a także prezenty do charakteru osoby, której poświęcony jest ten wieczór. Pomoże to uniknąć sytuacji, w której bohater wieczoru będzie źle się bawił na własnej imprezie. Nie przekładajmy więc oryginalności ponad komfort psychiczny naszych przyjaciół.

Z pozdrowieniami


Maria Zając
PERFECT MOMENTS
www.perfectmoments.pl


  Perfect Moments - Konsultanci ŚlubniStrona: 1

<- Wstecz Do góry