Wesele i  ślub - Portal weselny - Porady, ciekawostki, baza firm.
23 lipca 2019, Apolinarego, Bogny, Brygidy
STRONA GŁÓWNA REKLAMA REGULAMIN PRACA KONTAKT PARTNERZY NEWSLETTER
ARTYKUŁY
moda ślubna
wydarzenia
prasa ślubna
formalności
obyczaje
organizacja wesela
koszty ślubu
wieczór kawalerski
wieczór panieński
podróż poślubna
księga imion
ciekawostki
kulinarnie
zabawy weselne
sondaże

BAZA FIRM
suknie ślubne
akcesoria ślubne
bielizna ślubna
catering
cukiernie
dekoracje weselne
fotografia
garnitury
jubilerzy; biżuteria
konsultanci ślubni
kwiaciarnie
limuzyny
noclegi
obuwie ślubne
oprawa muzyczna
podróż poślubna
prezenty ślubne
przewóz gości
restauracje
salony fryzjerskie
salony kosmetyczne
szkoły tańca
trunki i napoje
videofilmowanie
zaproszenia
USC

GALERIE śLUBNE
Suknie ślubne
Garnitury
Bielizna
Limuzyny
Biżuteria
Fotografia ślubna
Bukiety ślubne

OGŁOSZENIA
sprzedam
kupię
dam zamienię

Przedślubny niezbędnik

autorem artykułu jest Ola Kowalska

Zaręczyny za nami. Szczęście aż zapiera nam dech w piersiach. Nie możemy doczekać się tego wyjątkowego dnia w życiu, gdy wypowiemy sakramentalne „Tak!”.
Jednak, by dzień ten okazał się prawdziwie radosny, czeka nas wcześniej szereg prac do wykonania. Dowiedz się zatem, co zrobić, by wszystko zostało zapięte na ostatni guzik, a przygotowania nie okazały się drogą przez mękę.


Sporządź listę
Wskazówka ta wydaje się niezwykle banalna, dziw więc, że niektórzy o tym zapominają. A bez zrobionej odpowiednio wcześnie listy spraw do załatwienia, rzeczy do kupienia i miejsc do odwiedzenia możemy najzwyczajniej o czymś zapomnieć. Dobrze jest mieć nawet specjalny zeszyt na nasze ślubno-weselne sprawy przygotowawcze. Może znaleźć się tam także lista gości, których chcielibyśmy uczynić świadkami naszych zaślubin i zaprosić na wesele.

Rezerwacja
Bardzo ważną rzeczą z listy jest wczesne zarezerwowanie sali, w której odbywać ma się wesele. Należy także zorientować się, jak sprawa wygląda w kościele (lub urzędzie stanu cywilnego), zapytać o nauki przedmałżeńskie. Do niedawna wystarczyło zrobić to z trzymiesięcznym wyprzedzeniem. Dziś terminy w restauracjach powinno się „zamawiać” nawet na rok przed ślubem. Zwłaszcza, jeśli zależy nam na konkretnej dacie lub sali. Tylko wtedy, gdy nasza rezerwacja wyprzedzi inne, możemy być spokojni co do miejsca i czasu.

Fotograf i kamerzysta
Duży wybór na rynku firm zajmujących się robieniem zdjęć na weselach i ich kręceniem sprawia, że nigdy nie wiemy, która z nich będzie naprawdę dobra i spełni nasze oczekiwania. Dobrze jest więc wcześniej zapoznać się z ofertą kilku z nich, porównać dotychczasowy dorobek, obejrzeć stronę internetową (jeśli dana agencja ją posiada). Można także kierować się uwagami znajomych. Ich opinia to ważne źródło informacji. Jeśli więc znasz parę, która niedawno wzięła ślub, zapytaj, czy byli zadowoleni z fotografa, obejrzyj ich zdjęcia, film, wypytaj o szczegóły współpracy. Te informacje na pewno przydadzą ci się w doborze ekipy pstrykająco-kręcącej.Formalności
Większość z nich załatwia się w parafii panny młodej, gdzie młodzi zgłaszają w kancelarii chęć zawarcia związku małżeńskiego i ustalają termin ślubu. Następnie zostają poinformowani o terminach nauk przedmałżeńskich i niezbędnych dokumentach, jakie muszą przedstawić, by mogło dojść do ślubu. Są to świadectwa chrztu, bierzmowania, ukończenia nauk przedślubnych, zaświadczenia o nadanych zapowiedziach i pierwszej spowiedzi przedślubnej. Podczas kolejnych spotkań w parafii oprócz przedstawienia powyższych dokumentów zostaną spisane protokoły; można też wtedy wnieść stosowną opłatę (kwota dobrowolna), która pokryje koszt kwiatów, świec w kościele i innych przygotowań ślubu.

Wygląd
To, jak będziemy wyglądać może bardzo wpłynąć na nasze samopoczucie w dniu zaślubin.Pomyślmy zatem zawczasu o sukience, garniturze, butach, fryzurze, makijażu. Szczególnie ważne jest to w przypadku kobiet, którym zazwyczaj bardzo zależy na tym by wyglądać pięknie i zdrowo. Można więc na miesiąc czy dwa przed ślubem uczęszczać regularnie na siłownię, pozwoli to utrzymać dobrą formę i zgrabną sylwetkę. Panie mogą wybrać się także do solarium, by nadać swojej skórze ciemniejszej barwy (delikatny brąz bardzo dobrze prezentuje się w bieli). Jeśli chodzi o samą garderobę istotne jest nie tylko to, co widoczne dla oczu gości. Niemal tak samo ważna jak uczesanie i sukienka jest sama bielizna.


Wesele

Chcąc mieć udane wesele, musisz zatroszczyć się o kilka podstawowych spraw jak rozrywka, napoje, ciasta i menu. To chyba najważniejsze elementy, które wzajemnie się uzupełniają. Jeśli muzyka podoba się ludziom, zabawy są urozmaicone goście chętniej tańczą uczestniczą w różnych konkursach. Przy dobrym jedzeniu mogą też spokojnie posiedzieć, chwilę porozmawiać.

I oczywiście alkohol. W pewien sposób polska tradycja narzuca ten element. Wesele może oczywiście odbywać się wyłącznie przy sokach, herbacie i oranżadach, ale warto pamiętać, że alkohol niekiedy pomaga ludziom poczuć się swobodniej i ułatwia poznawanie się.

Najważniejsza uwaga ogólna, to zacząć planowanie i przygotowania bardzo wcześnie, wcześniej niż się samemu zakłada. I jeszcze jedno – należy być elastycznym, jeśli chodzi o wydatki, zbyt sztywny budżet może uniemożliwić nam niektóre przedsięwzięcia, a sam koszt niektórych usług zazwyczaj i tak przekracza ten pierwotnie założony. bielizna damskaArtykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl
Strona: 1

<- Wstecz Do góry