Wesele i  ślub - Portal weselny - Porady, ciekawostki, baza firm.
19 października 2018, Ferdynanda, Frydy, Pelagii
STRONA GŁÓWNA REKLAMA REGULAMIN PRACA KONTAKT PARTNERZY NEWSLETTER
ARTYKUŁY
moda ślubna
wydarzenia
prasa ślubna
formalności
obyczaje
organizacja wesela
koszty ślubu
wieczór kawalerski
wieczór panieński
podróż poślubna
księga imion
ciekawostki
kulinarnie
zabawy weselne
sondaże

BAZA FIRM
suknie ślubne
akcesoria ślubne
bielizna ślubna
catering
cukiernie
dekoracje weselne
fotografia
garnitury
jubilerzy; biżuteria
konsultanci ślubni
kwiaciarnie
limuzyny
noclegi
obuwie ślubne
oprawa muzyczna
podróż poślubna
prezenty ślubne
przewóz gości
restauracje
salony fryzjerskie
salony kosmetyczne
szkoły tańca
trunki i napoje
videofilmowanie
zaproszenia
USC

GALERIE śLUBNE
Suknie ślubne
Garnitury
Bielizna
Limuzyny
Biżuteria
Fotografia ślubna
Bukiety ślubne

OGŁOSZENIA
sprzedam
kupię
dam zamienię

Konsultant ślubny

Kim jest konsultant ślubny?
Jakie są jego zadania?
Jak wybrać tego najlepszego?
Czy warto korzystać z usług konsultantów ślubnych?

Konsultant ślubny to osoba, która profesjonalnie zajmuje się organizacją ceremonii ślubnych i przyjęć weselnych. Posiada większe doświadczenie w organizowaniu niż Pary, które robią to po raz pierwszy. Działa w imieniu Pary Młodej tak, aby spełnić jej wszystkie marzenia i oczekiwania. Jednocześnie służy pomocą i radą dzieląc się swoim doświadczeniem. Zna budżet Młodej Pary i pomaga znaleźć takie rozwiązania żeby go nie przekroczyć starając się wynegocjować dla nich jak najlepsze rabaty. Pomaga znaleźć najlepszych usługodawców działających na lokalnym rynku usług ślubnych. Po wstępnej selekcji Konsultant przedstawia Młodym poszczególne oferty, pozostawiając jednak im ostatnie słowo. Dzięki temu Para Młoda może zaoszczędzić dużo czasu i niepotrzebnych stresów związanych z przygotowaniem tego ważnego dnia, ale jednocześnie mieć swój wkład w organizację najpiękniejszego dnia w ich życiu.

 Oto niektóre aspekty działalności konsultantów:
 - opracowanie harmonogramu formalności przedślubnych i czuwanie nad ich przebiegiem,
 - pomoc w wyborze lokalu weselnego,
 - pomoc w wyborze firmy dekorującej, florystyki, bukietu dla Panny Młodej, butonierki dla Pana Młodego,
 - pomoc w wyborze zespołu, DJ-a, oprawy muzycznej w kościele,
 - pomoc w znalezieniu najlepszego fotografa i kamerzysty,
 - pomoc w znalezieniu strojów dla Panny Młodej i Pana Młodego pasujących do konwencji całego ślubu,
 - zaproszenia, zawiadomienia, winietki na stoły,
 - dodatkowe atrakcje takie jak pokazy gołębi, pokazy sztucznych ogni,
 - wynajem autokaru i miejsc noclegowych dla gości, opieka nad dziećmi w trakcie wesela, kursy tańca,
 -  przygotowanie scenariusza i koordynacja dnia ślubu,
 - rozliczenie z podwykonawcami.

 Nie trzeba powierzać wszystkich tych zadań konsultantowi ślubnemu. To od Młodej Pary zależy czy chcą mu powierzyć całościową organizację czy zlecić mu tylko wybrane elementy, z którymi mają najwięcej kłopotów. Można na przykład zatrudnić konsultanta tylko do koordynacji dnia ślubu. Pozwala to Młodej Parze uniknąć wielu niepotrzebnych stresów związanych z samą uroczystością, dając im możliwość bycia gościem na własnym weselu. To do zadań konsultanta należeć będzie wtedy dopilnowanie wszystkich elementów uroczystości zaślubin i przyjęcia weselnego.

 Jak więc wybrać tego najlepszego konsultanta? Warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Konsultant ślubny powinien spotkać się z Wami wszędzie gdzie chcecie, na tym właśnie polega jego praca. Są to częste podróże do Młodych na konsultacje i do podwykonawców w celu ustalenia wszystkich szczegółów. Bardzo ważne jest, aby Konsultant uważnie słuchał Młodej Pary, starał się jak najlepiej poznać jej potrzeby, pragnienia i marzenia, nie narzucał własnego zdania a jedynie sugerował na jakie elementy warto zwrócić uwagę. Najważniejsze bowiem w działalności konsultanta jest to, aby nie decydował on o przebiegu uroczystości i przyjęcia weselnego opierając się jedynie na własnych upodobaniach, ale aby rzetelnie przedstawił Młodym ofertę sprawdzonych i godnych zaufania firm z branży ślubnej, a następnie dzieląc się swoim doświadczeniem pomógł im wybrać te najwłaściwszą. Celem konsultanta ślubnego nie jest odbieranie Młodym radości z przygotowań, a jedynie poprowadzenie ich przez obszar przygotowań ślubnych, który dla większości Par jest obszarem nieznanym.

 Zatrudnienie konsultanta daje pewność, że wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik, pozwala Młodym zaoszczędzić wiele czasu, pieniędzy i niepotrzebnego stresu oraz cieszyć się z przygotowań do tej wspaniałej chwili jaką jest ślub. Warto jest powierzyć organizację osobie z doświadczeniem, której jedynym celem jest szczęście i zadowolenie Młodej Pary. Konsultant ślubny jest również niezbędny kiedy Para Młoda chce zorganizować wesele w miejscu innym niż miejsce zamieszkania (kiedy np. mieszkają za granicą). Poprzez kontakt mailowy i telefoniczny kontaktują się ze sobą, ustalają wszystkie szczegóły z konsultantem ślubnym, a ten już na miejscu dopełnia wszelkich formalności.

Pamiętajcie – to jest Wasz dzień i powinien on wyglądać dokładnie tak, jak go sobie wyobrażacie. Zadaniem konsultanta jest urzeczywistnić Wasze marzenia!!!

Tekst: Anna Polakowska - konsultant ślubny www.lamour.net.pl
Strona: 1

<- Wstecz Do góry